زبان انگلیسی, عمومی

تقویت لهجه در زبان انگلیسی

بهبود لهجه انگلیسی لینگووی

برای اینکه لهجه خود را در زبان دیگر بهبود ببخشید باید به خوبی برخی از نکات را در نظر بگیرید. بسیاری از افراد برای تقویت لهجه خود دچار مشکل می شوند. اگر آموزش هر یک از زبان ها را به خوبی یاد بگیرید می توانید لهجه تان را تقویت کنید. آموزش زبان انگلیسی، آموزش زبان سوئدی، آموزش استانبولی، آموزش زبان آلمانی، آموزش فرانسه، آموزش زبان هلندی و … همراه با تقویت لهجه انجام می شود. بنابراین هر یک از زبان ها را باید همراه با نکات تقویت لهجه یاد بگیرید. برخی از نکاتی که به شما کمک می کند لهجه تان را در زبان دیگر تقویت کنید را در ادامه معرفی می کنیم.

روش‌های تقویت لهجه در زبان دیگر؟

نکاتی برای اینکه لهجه خود را در زبان دیگر بهبود بخشید

برای اینکه لهجه خود را در زبان دیگر بهبود ببخشید باید به خوبی برخی از نکات را در نظر بگیرید. با در نظر گرفتن این نکات می توانید لهجه تان را بهبود ببخشید. برخی از اصلی ترین نکات مربوط به تقویت لهجه عبارت است از :

  1. تقویت مهارت شنیداری

تقویت مهارت شنیداری یکی از بهترین روش های تقویت لهجه به شمار می ‌رود. مهارت شنیداری ارتباط مستقیمی با مهارت اسپیکینگ دارد. تسلط بر یکی از این مهارت ها میزان تسلط روی دیگری را افزایش می دهد. بنابراین اگر شما مایل هستید که به آسانی لهجه خود را تغییر دهید باید از منابع شنیداری استفاده کنید. برای تقویت مهارت شنیداری باید کوشا باشید و تلاش تان را افزایش دهید. تماشای فیلم، گوش کردن به موزیک، گوش کردن به پادکست و غیره از جمله بهترین روش های تقویت شنیداری به شمار می‌ رود. تکنیک هایی که مربوط به تقویت مهارت شنیداری می باشد را باید به کار بگیرید تا بتوانید لهجه تان را بهبود ببخشید.

  1. گسترش دایره لغات

گسترش دایره لغات و دانش زبان انگلیسی به عنوان یکی دیگر از روش های تقویت لهجه شناخته می شود. برای اینکه شما قادر باشید زمان صحبت کردن افکارتان را به درستی بیان نمایید باید تعداد لغات زیادی را بشناسید. یادگیری لغات جدید به عنوان یکی از توانمندی های پایه در زبان شناخته می شود. شما با یادگیری لغات جدید دانش خود را وسعت می بخشید و مهارت هایتان را تقویت می کنید. یادگیری عبارات و لغات برای تقویت مهارت شنیداری، خواندن، نوشتن، گفتن و غیره تاثیر زیادی دارد. حفظ کردن حجم زیادی از لغات بدون در نظر گرفتن هدف به دانش زبان شما کمک نمی‌ کند. بلکه می ‌تواند برای یادگیری زبان موجب سردرگمی تان شود.

  1. تقویت لهجه با بلند خواندن

اگر شما می خواهید لهجه خود را در زبان دیگر بهبود ببخشید باید با صدای بلند متن را بخوانید. خواندن مطالب متنوع انگلیسی با صدای بلند به شما کمک می کند که مهارت اسپیکینگ خود را تقویت کنید. اگر شما در ابتدا کلمات را اشتباه تلفظ می کنید اصلا نیازی نیست که نگران باشید. تکرار این مهارت سرعت تان را افزایش می ‌دهد و آگاهی تان را در برابر نحوه تلفظ کردن واژگان بیشتر می‌ کند. با کمی تمرین می توانید لهجه خود را تقویت نمایید.

علی قراگوزلو مدرس زبان لینگووی

  1. حرف زدن با خودتان و فکر کردن به انگلیسی

 فکر کردن به انگلیسی و حرف زدن با خودتان به عنوان یکی دیگر از روش های بهبود لهجه انگلیسی شناخته می شود. برای تبدیل کردن انگلیسی به یکی از بخش های مهم زندگی باید به آن به صورت مداوم فکر کنید. اگر از جمله افرادی هستید که زمان زیادی را در طول شبانه روز به فکر کردن اختصاص نمی دهند، باید پیش از خواب این اقدام را انجام دهید. شما م یتوانید اتفاقات روز را مرور نمایید و برنامه‌ های فردایتان را به زبان انگلیسی فکر کنید. تلاش کنید که به زبان انگلیسی فکر نمایید. این مسئله بعد از مدتی تبدیل به یک عادت می‌ گردد و موجب خواهد شد که با زبان انگلیسی عجین شوید. در برخی از موارد بهتر است که افکار خودتان را با صدای بلند بیان کنید. روبروی آینه بایستید و با خودتان انگلیسی صحبت کنید. این روش یکی از تکنیک های جهانی برای بهبود بخشیدن به لهجه انگلیسی می باشد.

  1. بهبود لهجه انگلیسی با ضبط کردن صدا

 ضبط کردن صدای خود زمان حرف زدن یکی دیگر از روش هایی ایت ک می توانید  لهجه خود را در زبان دیگر بهبود ببخشید. فرقی نمی ‌کند که شما در حال خواندن از روی متن انگلیسی می باشید و یا می خواهید با خودتان صحبت کنید. بهتر است که صدایتان را زمان صحبت کردن ضبط نمایید. این کار کمک می ‌کند که اشتباهاتتان را به درستی تشخیص دهید و برای اصلاح کردن آنها تلاش نمایید. این تمرین یکی از بهترین آمادگی های آزمون های بین المللی مانند تافل شناخته می ‌شود. دقت داشته باشید که هر فایل ضبط شده را باید با دقت گوش کنید. اگر قادر هستید برای فردی که نسبت به شما در سطح آموزش زبان بالاتر است می‌ توانید صدایتان را بفرستید. هر نقصی که برای تلفظ زبان دارید را باید شناسایی کنید و تلاش نمایید که دفعه بعد آن را تکرار نکنید.

 

بیشتر بخوانید >> همه چیز درباره لهجه ایرلندی 

 

  1. بیان کردن خاطره به زبان انگلیسی

 بازگو کردن خاطره و داستان یکی دیگر از روش هایی است که با این روش می توانید لهجه خود را در زبان دیگر بهبود ببخشید. بدون شک شما خاطرات و داستان های زیادی در ذهن تان دارید. شما می ‌توانید این داستان‌ ها را در جمع های دوستانه با زبان انگلیسی بازگو نمایید. تلاش کنید که تمامی خاطرات و داستان ها را به زبان انگلیسی تعریف نمایید. می توانید یکی از داستان‌ هایی را که خوانده اید و یا فیلمی که تماشا کرده ‌اید را به زبان انگلیسی بازگو نمایید. هدف اصلی از این تمرین فکر کردن به انگلیسی می باشد. توانایی این مسئله که شما بتوانید جملات را به نحو خاصی بیان کنید روی تقویت لهجه تاثیر زیادی می گذارد. اگر بین دوستان تان نمی توانید انگلیسی صحبت کنید و اعتماد به نفس کافی ندارید، بهتر است که ابتدا روبروی آینه انگلیسی صحبت نمایید.  بعد از چندین بار تمرین یک بار در جمع دوستان و آشنایان خود به زبان انگلیسی داستان را باز گو نمایید.

  1. تقلید برای تقویت لهجه

 تکنیکه تقلید یکی دیگر از روش هایی است که با آن می توانید لهجه خود را در زبان دیگر بهبود ببخشید.در این روش شما می توانید از طریق تقلید و تکرار آن چیزی که می شنوید را، به خوبی در ذهن ثبت کنید و روی آن تسلط زیادی کسب نمایید. برای انجام دادن این تمرین می توانید از منابع متنوع مانند فیلم های سینمایی، ویدیوهای یوتیوب و غیره استفاده نمایید. جمله را باید با دقت گوش کنید و پس از آن جمله را تکرار نمایید. تلاش نمایید که علاوه بر تلفظ باید به نکات دیگری مانند طرز بیان، تن صدا و تاکید جمله دقت کنید. همگی این موارد را عینا باید تقلید نمایید.

  1. انتخاب یک لهجه

 انتخاب یک لهجه و تسلط روی آن از دیگر نکاتی است که به شما کمک می‌ کند لهجه خود را در زبان دیگر بهبود ببخشید. زبان انگلیسی لهجه های متنوعی مانند لهجه آمریکایی، استرالیایی، بریتانیایی و غیره دارد. زمان صحبت کردن به این زبان باید یک لهجه را انتخاب کنید و روی آن تسلط به دست بیاورید. ترکیبی از چندین لهجه روش مناسبی نیست. با این کار مهارت های شما زیر سوال می رود. روش های متفاوتی جهت تقویت کردن لهجه وجود دارد. برای یادگیری هر یک از لهجه ‌های انگلیسی می توانید فیلم و سریال با آن لهجه را مشاهده نمایید. همچنین قادر خواهید بود که کتاب‌ های آموزشی مربوط به آن لهجه انگلیسی را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.