عمومی

5 تمرین ساده برای یادگیری زبان

روش های یادگیری زبان با لینگووی

روش های یادگیری زبان متفاوت می باشد که هر یک از این روش ها را باید بر اساس توانایی های خود به کار بگیرید. آموزش زبان انگلیسی، آموزش زبان آلمانی، آموزش زبان فرانسه، آموزش زبان ایتالیایی، آموزش زبان هلندی و … بر اساس روش های متنوع انجام می شود. بسیاری از افرادی که توانسته اند در کمترین بازه زمانی زبان را یاد بگیرند، روش های اصولی آموزش زبان را به کار گرفته اند. هر یک از تمرین ها را می توانید در ده دقیقه انجام دهید تا نتیجه آن را دریافت نمایید.

5 تمرین ساده برای یادگیری زبان که می توانید به برنامه روزانه خود اضافه کنید

به طور کلی باید به خوبی بدانید که یادگیری هر یک از زبان های خارجه و آموزش زبان در پروسه مشخص شده ای است. در واقع شما اگر به تمامی نکات و روش های یادگیری دقت داشته باشید می توانید سریعتر نتیجه لازم را دریافت نمایید. شما می توانید مقداری زودتر از خواب بیدار شوید و تمرین زبان را انجام دهید روش های ساده و کاربردی که برای آموزش زبان انگلیسی وجود دارد را در ادامه بیان می کنیم. با ما همراه باشید تا سریعتر بتوانید هر یک از زبان های خارجه را یاد بگیرید.

روش های متنوع یادگیری زبان

برخی از روش هایی که مربوط به یادگیری زبان می باشد و شما می توانید آنها را به کار بگیرید عبارتند از :

  1. مشخص نمایید که چه تعداد کلمات را می خواهید یاد بگیرید

یکی از مهمترین روش هایی که مربوط به آموزش زبان می باشد این است که روزانه مقدار مشخصی کلمه جدید انگلیسی یاد بگیرید. به طور معمول اگر شما بتوانید روزانه 3 الی 4 کلمه جدید انگلیسی را یاد بگیرید کافی می باشد. اگر سر شما شلوغ است و زمان زیادی ندارید باید بدانید که یاد گرفتن یک کلمه انگلیسی در روز کافی است. در واقع اگر شما یک کلمه انگلیسی در روز یاد بگیرید بهتر از این است که اصلا چیزی یاد نگیرید. سعی نمایید لغات و عباراتی که با یکدیگر مرتبط هستند را به صورت همزمان یاد بگیرید مترادف و متضادهای هر یک از کلمات را باید بررسی نمایید. با استفاده از این روش می توانید با صرف زمان و هزینه کمتر، دامنه لغات خود را افزایش دهید.

برای یادگیری و آموزش زبان باید بدانید که تکرار امر بسیار مهمی می باشد. شما نیاز است که روزانه یک بار و یا هر دو روز یکبار زمان مناسبی را برای تکرار کردن انتخاب کنید. برای اینکه لغات را به خوبی یاد بگیرید نیاز است که برنامه آموزشی هفتگی داشته باشید. باید از شنبه تا چهارشنبه تمرین زبان را انجام دهید. پنج شنبه و جمعه را هم می توانید به خودتان استراحت دهید. دقت داشته باشید که به صورت مستمر و به صورت خسته کننده نباید برای یادگیری و آموزش زبان اقدام نمایید. اینکه شما از آموزش زبان های خارجه خسته نشوید بسیار مهم است. در صورت تمرین مداوم امکان دارد شما از زبان و یادگیری آن دلسرد شوید. بنابراین به صورت اصولی تمرین و تکرار زبان را انجام دهید.

یادگیری زبان

  1. اصلاح کردن اشتباهات معمول

 برای یادگیری زبان باید به اشتباهات تان فکر کنید. بیشتر به آن دسته از اشتباهاتی بپردازید که در طی تمرین به طور دائم آنها را انجام می دهید. امکان دارد مربی زبان یک اشتباه خاص را به طور دائم برای شما اصلاح کند. همچنین امکان دارد یکی از نکات گرامری را زمان امتحانات خود فراموش نمایید. شما در صورت اشتباه باید به خودتان بگویید که دیگر اشتباه به وجود آمده را انجام نمی دهید و روش درست آن را یاد می گیرید. به عنوان مثال می توانید تصمیمی بگیرید که شنبه برای اصلاح اشتباه خود اقدام می نمایید. هر روز می توانید چند دقیقه زمان بگذارید تا حالت درست هر یک از اشتباهات تان را به صورت ذهنی برطرف نمایید.

اصلاح کردن یک اشتباه در آموزش زبان، باید به صورتی باشد که ذهن شما را آشفته نسازد. در طول روز می توانید یک الی دو دقیقه زمان بگذارید و اشتباهتان را اصلاح نمایید. فعالیت ذهنی مربوط به اصلاح کردن اشتباهات خود را می توانید در زمان مرده طول روز خود افزایش دهید. به عنوان مثال زمانی که در صف طولانی هستید و یا در مسیر برگشت به خانه می باشید، می توانید اشتباهات را در ذهن خود اصلاح کنید. توجه داشته باشید که تنها روی یک مورد از اشتباهات تمرکز کنید. حجم زیادی از گرامر را قرار نیست یک روزه یاد بگیرید.

  1. آموزش زبان با گوش دادن آهنگ های انگلیسی

یکی از دیگر روش های یادگیری زبان این است که آهنگ های انگلیسی گوش دهید. متن آهنگ انگلیسی مد نظرتان را بخوانید و تلاش نمایید که معنی آن را متوجه شوید. متن آهنگ مد نظر را پیدا کرده و تلاش نمایید که خودتان همراه با آهنگ بخوانید. اگر متن تا حدودی سخت است، می توانید یک آهنگ ساده تر را انتخاب نمایید. همچنین می توانید تنها روی بخش مشخص شده ای از آهنگ تمرکز نمایید. بخشی که بیشتر تکرار می شود و یا بخشی که بیشتر به آن علاقه دارید را به طور دائم گوش دهید. گوش کردن به یک آهنگ در یک ماه کافی می باشد.

اگر به موسیقی علاقه زیادی ندارید، می توانید برای آموزش زبان سریال های مورد علاقه تان را مشاهده کنید. دقت داشته باشید که فیلم های مورد علاقه تان را باید به صورت زبان اصلی مشاهده نمایید. ویدیو و فیلم های انگلیسی زبان بسیار زیاد هستند. بنابراین انواع فیلم ها و ویدیوها را باید بر اساس سلیقه شخصی خود انتخاب نمایید. در صورتی که همراه با زیرنویس فیلم ها را مشاهده کنید، نمی توانید به خوبی زبان را یاد بگیرید.

  1. برای یادگیری بهتر است با دوست تان همراه باشید

اگر می خواهید برای یادگیری زبان سریعتر موفق شوید، بهتر است با دوست تان تمرین کنید. کلماتی که تاکنون یاد گرفته اید را می توانید با دوست تان مرور نمایید. برای یادگیری گرامر هم می توانید به یکدیگر کمک کنید تا سریعتر زبان را یاد بگیرید. اگر شما برای آموزش زبان با دوست تان همراه شوید قادر خواهید بود که بیشتر انگلیسی صحبت نمایید. زمان مشخص شده ای را در طول هفته تعیین کنید تا با دوست خود انگلیسی صحبت نمایید.

30 دقیقه در طول هفته اگر انگلیسی صحبت کنید، تاثیر بی نظیر آن را مشاهده خواهید کرد. در طول مدتی که  به زبان انگلیسی صحبت می کنید، به هیچ زبان دیگری نباید صحبت نمایید. اگر شما می خواهید به صورت دائم کار کنید باید یک موضوع مشخص گرامری و کلمه خاص را انتخاب نمایید. هرچقدر که نیاز باشد و برایتان لذت بخش است می توانید زبان را با دوست تان یاد بگیرید.

  1. زمانی را صرف آموزش زبان گرامر نمایید

شما نیاز است که در طول یک روز زمان مشخص شده ای را صرف گرامر انگلیسی نمایید. حواس تان باشد که برای یادگیری زبان از نظر گرامر نباید زیاده روی نمایید، چرا که سریعا خسته می شوید. شما برای انجام دادن فعالیت گرامر می توانید از یک برنامه مشخص شده روزانه پیروی نمایید. اگر تنها 15 دقیقه در طول روز را به آموزش گرامر اختصاص دهید، می توانید سریعا آموزش لازم را دریافت نمایید. در صورت به خاطر سپردن سریعتر آموزش های گرامری باید روزانه تمرین نمایید. برای اینکه گرامر زبان خود را تقویت نمایید می توانید متن انگلیسی بخوانید. در این صورت با قوانین آموزش زبان آشنایی بیشتری به دست می آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.