زبان ایتالیایی

12 عبارت ایتالیایی باید بدانید

عبارات ایتالیایی

زبان ایتالیایی یکی از بهترین و شیرین ‌ترین زبان هایی است که در دنیا وجود دارد. هر یک از انواع عبارت ایتالیایی که در این زبان تلفظ می شود معنی خاصی دارد. در دوره های آموزش زبان ایتالیایی انواع عباراتی که خاص و جذاب هستند آموزش داده خواهند شد. شما می توانید در هر یک از دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی، آموزش زبان آلمانی و غیره با عباراتی که مخصوص آن زبان هستند آشنا شوید. عبارات زیادی در زبان ایتالیایی وجود دارند که بسیاری از دیگر زبان ها از تلفظ و جذابیت آنها لذت می برند. اگر شما مایل هستید که آموزش زبان ایتالیایی را به صورت حرفه‌ای بگذرانید بهتر است که با تمامی عبارت های ایتالیایی آشنایی داشته باشید.

اگر انواع عبارت ایتالیایی که جذاب و گیرا است را بیان کنید نشان خواهید داد که در زبان ایتالیایی حرفه‌ ای هستید. حرفه ‌ای بودن شما در این زبان کمک می کند که سریعتر تمامی لغات و دایره واژگان این زبان را یاد بگیرید. توجه داشته باشید که در دوره‌ های آموزش آنلاین زبان ایتالیایی هر یک از نکاتی که مربوط به یادگیری این زبان می باشد را باید بشناسید. در صورتی که بر اساس نکات مشخص شده انواع عبارات زبان ایتالیایی را یاد بگیری تلفظ آنها را به درستی انجام خواهید داد برخی از بهترین و مهمترین عبارت های زبان ایتالیایی که زبان های دیگر به آنها علاقه زیادی دارند و در دستور زبان خود ندارند را در ادامه معرفی می کنیم.

معرفی انواع عبارت ایتالیایی که خاص و جذاب هستند

به طور کلی شما باید بدانید که زبان ایتالیایی از جمله زبان های خاص و منحصر به فرد جهان به شمار می رو. این زبان از نظر بسیاری از افراد دشواری های زیادی دارد. اما اگر شما آموزش زبان ایتالیایی را به صورت مقدماتی دریافت کنید متوجه می‌ شوید که این زبان چندان پیچیده نیست. برخی از انواع عبارت ایتالیایی که خاص و جذاب هستند و مخصوص این زبان می باشند عبارت هستند از :

 1. In bocca al lupo

اگر بخواهیم این عبارت زبان ایتالیایی را ترجمه کنیم باید بگویم که ترجمه آن در دهان گرگ بودن معنی می دهد. بسیاری از ایتالیایی زبان ها این عبارت را برای اینکه آرزوی موفقیت برای یکدیگر را داشته باشند مورد استفاده قرار می دهند. پیش از برگزاری آزمون و همچنین انجام دادن یک کار مهم این عبارت در زبان ایتالیایی به کار گرفته می شود. شما در زبان ایتالیایی این عبارت را بسیار می شنوید به طور معمول طرف مقابل در پاسخ این عبارت از کلمه Crepi استفاده می نماید. این کلمه به معنی ممنون می باشد.

 

سمیرا رحمانی مدرس لینگووی

 1. Hai voluto la bicicletta? E adesso pedala!

 این جمله زبان ایتالیایی به این معنی است که تو میخواستی (دوچرخه سواری کنی حالا بشین روش). به طور معمول این اصطلاح یکی از اصطلاحات کنایه ‌آمیز زبان ایتالیایی به شمار می ‌رود و معنی آن را می توانیم با ضرب المثل خودمان که (خربزه میخوری پای لرزش هم بشین) مطابقت دهیم. در بین دانشجویان و بسیاری از افرادی که به طور معمول صبح زود همدیگر را می بینند این عبارت رد و بدل می ‌شود. برخی از ایتالیایی‌ ها که می خواهند در مورد مراسم دیشب از یکدیگر پرس و جو کنند این عبارت را بیان می نمایند.

 

بیشتر بخوانید >> عبارات اساسی ایتالیایی

 

 1. عبارت زبان ایتالیایی Acqua in bocca

در بین انواع عبارات این عبارت به این معنی است که (دهنتو قرص نگهدار). شما زمانی که آموزش زبان ایتالیایی را دریافت می کنید با این عبارت آشنا خواهید شد. برای حفظ کردن و بازگو نکردن راز باید این عبارت در زبان ایتالیایی استفاده شود. معنی اصلی این عبارت را اگر بخواهیم بگوییم یعنی (آب رو تو دهنت نگهدار). این مسئله یکی از مواردی است که بسیاری از ایتالیایی ها به آن توجه می‌ کنند و مایل هستند که گفته هایشان هیچ کجا بیان نشود.

 

 1. Non vedo l’ora

 این جمله ایتالیایی به معنی (ساعت رو نمی بینم) می باشد. زمانی که ایتالیایی ها می خواهند این جمله را به کار بگیرند معنی اصلی جمله مدنظرشان به این معنی است که بیان کردیم. آنها می‌ خواهند با بیانشان هیجانی که دارند را به طرف مقابل نشان دهند. در آن لحظه زمان برایشان مهم نیست آنها تنها می خواهند کاری را که به آنها سپرده شده است را هرچه سریعتر انجام دهند.

 

 1. جمله ایتالیایی Essere in gamba

 یکی دیگر از انواع عبارت این عبارت است که به معنی شما فرد مطلع و باهوشی هستید می باشد. در ایتالیا اگر شما بخواهید به فردی بگویید که باهوش هستید باید این عبارت را به کار بگیرید. معنی اصلی آن (خوب بودن در پا) می باشد. هرچند نمی توانیم این عبارت را به درستی معادل یابی کنیم اما باید به بدانید که به طور کلی معنی آن یک چیز خوب است.

بیشتر بخوانید >> واژگان تناسب اندام به زبان انگلیسی

 

 1. Prendere due piccioni con una fava

 این عبارت زبان ایتالیایی به معنی کشتن دو کبوتر با استفاده از یک سنگ می باشد. معنی این عبارت شاید تا حدودی برای شما خشن به نظر برسد. اما باید بدانید که این عبارت یکی از اصطلاحات روزمره ایتالیایی زبان ها می باشد. به طور کلی در بین زبان هایی که دارای ریشه رومنس و ژرمن هستند این عبارت استفاده خواهد شد. ایتالیایی ‌ها از این عبارت برای اینکه بگویند دو کار را با یک حرکت انجام داده ‌اند استفاده خواهند کرد. در آموزش زبان ایتالیایی این عبارت به عنوان یکی از عبارت هایی شناخته می شود که حتما دوره می گردد.

 

 1. عبارت زبان ایتالیایی Non mi va

این عبارت به معنی (نه من راضی نیستم) می باشد. فردی که می ‌خواهد این عبارت را بیان کند موافقت خود را اعلام نخواهد کرد. شما همچنین قادر خواهید بود که این عبارت را در جواب درخواست فردی که از شما چیزی خواسته است بدهید. زمانی که حس انجام دادن آن درخواست را ندارید این عبارت کاربرد زیادی دارد.

 

 1. Essere in alto mare

این عبارت در واقع برای فردی استفاده می شود که انجام دادن کارهایش را به تعویق می اندازد. معنی اصلی این عبارت به این صورت است که من روی (دریاهای بلند هستم). معنی دیگر آن به این صورت است که هنوز راه زیادی تا پایان راه باقی مانده است.

 

 1. جمله ایتالیایی Rosso di sera bel tempo si spera

 یکی دیگر از انواع عبارت ایتالیایی این عبارت می باشد که ایتالیایی ها برای پیش بینی کردن هوای روز آینده مورد استفاده قرار می دهند. معنی تحت الفظی که می توانیم برای این عبارت بیان کنیم این است که اگر شما در شب غروب را به رنگ قرمز ببینید به احتمال زیاد فردا هوای بسیار خوبی پیش رو خواهید داشت.

 

بیشتر بخوانید >> 300 کلمه رایج انگلیسی

 

 1. Non avere peli sulla lingua

 این عبارت به صورت (مو نداشتن زبان) ترجمه خواهد شد. به طور کلی این عبارت به این معنی باشد که حرف را شفاف و صریح بیان نمایید. ایتالیایی‌ ها به طور معمول انسان های رک و بی پروایی هستند. بدون ترس از چیزی سخن خود را بر زبان می ‌رانند و گفته هایشان را اعلام می کنند.

 1. عبارت زبان ایتالیایی Mangia bene, ridi spesso, ama molto

 این عبارت ایتالیایی به این معنی است که (خوب بخور، زیاد عشق ورز، گاهی بخند). این عبارت یکی از جالب ‌ترین عبارت های ایتالیایی شناخته می ‌شود که در آموزش زبان ایتالیایی حتما آن را دوره خواهید کرد. به طور کلی هیچ یک از عبارت های دیگر زبان ایتالیایی به اندازه این عبارت در مورد سبک و شیوه زندگی مردم ایتالیا صحبت نمی کند.

 

 1. sei bravissima

یکی دیگر از انواع جمله ایتالیایی این جمله است که به معنی خوب می فهمد می باشد. برای اینکه بگویند فردی خیلی در کار خود وارد است این عبارت را بیان خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.