زبان انگلیسی

واژگان تناسب اندام به زبان انگلیسی

کلمات تناسب اندام به انگلیسی

یکی از دسته بندی های مهم واژگان در انگلیسی، واژگان تناسب اندام می باشد. این واژگان انواع متفاوتی دارند و هر یک از آنها معنی شان با یکدیگر فرق می کند. آیا شما می خواهید دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی را بگذرانید. اگر پاسخ بله است به خوبی در مورد واژگانی که مربوط به ورزش و تناسب اندام می باشد، اطلاعات بیشتری داشته باشید. در دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی، آموزش آنلاین زبان سوئدی، آموزش آنلاین زبان آلمانی، آموزش آنلاین زبان هلندی، آموزش آنلاین زبان فرانسه و … تمامی واژگان تدریس می شود. بنابراین هر یک از افراد باید به خوبی در مورد انواع واژگان دوره های آموزشی اطلاعات بیشتری به دست آورند. در این صورت می توانند برای تقویت زبان خود اقدام کنند.

هر یک از انواع واژگان تناسب اندام را باید بشناسید تا در جملات متنوع از آنها استفاده نمایید. اگر شما مایل هستید در کشورهای خارجی به باشگاه های ورزشی بروید و در این رشته فعالیت کنید باید به خوبی این واژگان را بشناسید. بسیاری از افراد رشته دانشگاهی شان مربوط به ورزش و سلامتی می باشد، آنها باید به خوبی واژگان مربوط به تناسب اندام را بشناسند. اصطلاحات زیادی در مورد ورزش و تناسب اندام وجود دارد. هر یک از این اصطلاحات در بخش های متنوع به کار گرفته می شوند و معنی خاصی دارند. این کلمات را در کنار اسم، فعل، ضمیر و قید به کار گرفته می شوند. برخی از واژگان متنوع مربوط به تناسب اندام را در ادامه معرفی می کنیم. لینگووی برترین پلتفرم آموزش آنلاین

مهسان مهدی پور مدرس لینگووی

آشنایی با انواع واژگان تناسب اندام

برخی از مهمترین و اصلی ترین واژگان تناسب اندام که باید با آنها آشنایی داشته باشید عبارت است از :

 1. fit

این واژه تناسب اندام مخفف واژه fitness می باشد. به فردی که عضلات بسیار قوی دارد و چربی بدنش کم است fit می گویند. در بیشتر جملات انگلیسی این واژه به کار گرفته می شود و شما می توانید واژه را به صورت مخفف و یا کامل مشاهده کنید.

 1. good shape

این واژه تناسب اندام را برای فردی که اندام مناسبی دارد به کار می گیرند. این واژه معادل خوش اندام می باشد و متضاد آن در انگلیسی bad shape است. این واژه به معنی بد هیکل می باشد و دقیقا متضاد واژه خوش هیلکل است. اگر فردی چاق شده باشد و یک بار دیگر سعی کند اندام زیبایش را به دست آورد، باید بگوییم He is working on getting back into shape. این واژه هم در بین انواع واژگانی که مربوط به تناسب اندام می باشند، کاربرد زیادی دارد.

 1. واژه تناسب اندام workout

از دیگر واژگان تناسب اندام این واژه می باشد که به معنی تمرینات بدنی است. هر یک از ورزشکارانی که می خواهند به اندام ایده آل برسند باید تمرینات بدنی انجام دهند. تمرینات بدنی در دسته بندی های متنوعی می باشد. بنابراین پیش از نام بردن دسته های متنوع ورزشی، باید از این کلمه استفاده شود. ورزش و تمرینات بدنی را در انگلیسی به نام workout می شناسند.

بیشتر بخوانید >> کلمات پزشکی به زبان انگلیسی که باید بدانید

 1. Abs

یکی دیگر از انواع واژه تناسب اندام که کاربرد زیادی دارد Abs می باشد. این واژه به معنی شکم می باشد و باید برای اینکه فرد تناسب اندام خود را به دست آورد، از این واژه استفاده شود. افرادی که چربی زیادی در شکم دارند تناسب اندام شان را باید با آب کردن شکم فراهم شود. اصطلاح six-pack abs برای افرادی که به صورت حرفه ای ورزش می کنند به کار گرفته می شود. این افراد عضلات شکم شان شش تکه است و تناسب اندام مناسبی دارند. بنابراین از این واژه انگلیسی برای افرادی که تناسب اندام دارند و ندارند به کار گرفته خواهد شد.

 1. واژه تناسب اندام ripped

این واژه تناسب اندام به معنی پاره شدن می باشد. برای ترجمه متون تخصصی ورزشی از این واژه استفاده زیادی می شود. عضلات کامل بدن در انگلیسی با این کلمه معرفی می شوند. این واژه بیشتر در مورد ورزشکاری به کار گرفته می شود که از روی پوست بدنش عضلاتش به خوبی مشخص می گردد. در واقع باید بدانید که این واژه برای افراد حرفه ای ورزشکار به کار گرفته خواهد شد. در متون تخصصی ورزشی این واژه به کرات مشاهده می گردد.

 1. toned

در دسته بندی واژگان تناسب اندام این واژه را می توانید مشاهده کنید. البته که باید بدانید این واژه در موسیقی هم کاربرد زیادی دارد. در موسیقی از این واژه برای برای بیان کردن آهن و نوا استفاده می شود. در ورزش هم از این واژه برای اشاره کردن به سفت بودن و قدرت عضلات استفاده می شود. البته که در برخی از جملات برای نام بردن عضله های شل، این واژه استفاده خواهد شد. Muscle tone به معنی سفت و شل بدن عضله در جملات می باشد. زمانی که برای تعریف کردن از فردی، واژه toned را به کار بگیریم یعنی فرد بدن عضلانی دارد. این واژه مربوط به تناسب اندام در بین انواع واژگان بیشتر به کار برده خواهد شد. در آموزش زبان انگلیسی معانی متنوعی برای این واژه در نظر گرفته خواهد شد.

بیشتر بخوانید >> 9 کلمه انگلیسی با معانی متعدد

 1. واژه تناسب اندام warm ups

پیش از شروع کردن ورزش حرفه ای، ورزشکار باید بدن خود را گرم کند. برای گرم کردن بدن جهت ورزش کردن از واژه warm ups استفاده می شود. بدن اگر برای ورزش کردن حرفه ای گرم نشود، دچار آسیب دیدگی خواهد شد. بعد از ورزش کردن باید بدن سرد شود و برای سرد شدن بدن بعد از ورزش، باید از واژه cool down استفاده شود. برای سرد کردن بدن نیاز است که حرکات کششی آهسته و نرم انجام شود.

 1. gear

در بین انواع واژگان تناسب اندام این واژه کاربرد زیادی دارد. به هر یک از وسیله هایی که برای انجام دادن ورزش خاصی نیاز است gear می گویند. به عنوان مثال باید بدانید که در ورزش تنیس برای نام بردن راکت تنیس از واژه gear استفاده شود. برای یوگا و یا پیلاتس باید از زیرانداز استفاده شود که زیرانداز ورزشی را gear می شناسند.

 1. واژه تناسب اندام exercise

یکی دیگر از انواع واژه تناسب که می توانیم معرفی کنیم این واژه می باشد. برای تمرین کردن هر یک از ورزش های متنوع از این واژه استفاده می شود. مثال؛ He was advised by the doctor to take more exercise.

بیشتر بخوانید >> تقویت لهجه در زبان انگلیسی

 1. weight

واژه تناسب اندام weight مربوط به وزنه های سنگینی می باشد که برای ورزش کردن مورد استفاده قرار می گیرد. وزنه های ورزشی زیاد هستند و هر یک از آنها دارای وزن متفاوتی می باشند. مثال؛ It is about 76 kilos in weight.

 1. واژه تناسب تناسب aerobics

یکی دیگر از انواع واژگان تناسب اندام این واژه می باشد که آن را به معنی تمرین های بدنی و یا تمرین های هوازی می شناسند. برای انجام دادن ورزش های بدن سازی باید از این واژه استفاده شود. زمانی که متن های ورزشی ترجمه شود این واژه به شدت مشاهده خواهد شد.

 1. punching bag

یکی از وسیله های ورزشی کیسه بوکس است که این واژه به معنی punching bag می باشد. این واژه را در متن های تخصصی که معرفی وسیله های ورزشی می باشد، مشاهده می گردد.

بیشتر بخوانید >> دوره آنلاین زبان انگلیسی

هر یک از انواع واژگانی که مربوط به تناسب اندام می باشد را باید بشناسید تا بتوانید متن های تخصصی ورزشی را ترجمه کنید. برخی از واژگانی که مربوط به معرفی وسیله های ورزشی می باشد در زبان فارسی متداول است و به همین دلیل آسان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.