زبان ایتالیایی

یادگیری زبان ایتالیایی

یادگیری زبان ایتالیایی لینگووی

یکی از محبوب ترین زبان های دنیا زبان ایتالیایی می باشد. امروزه بسیاری از افراد برای یادگیری زبان ایتالیایی مایل هستند که آموزش‌ های لازم را بگذرانند. آموزش زبان انگلیسی، آموزش زبان سوئدی، آموزش زبان ایتالیایی، آموزش زبان آلمانی، آموزش زبان فرانسه و غیره به صورت اصولی انجام می شود. زبان ایتالیایی یک زبان شاعرانه و متفاوت می باشد. علاوه بر ایتالیایی ‌ها این زبان طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. به دلیل تفاوت آوایی که در این زبان ایجاد شده است. زبان ایتالیایی به عنوان یکی از زبان های زیبای جهان شناخته می‌ شود.

 از آنجایی که آوای این زبان پیچیدگی های خاصی دارد، از زبان ایتالیایی به عنوان دشوار ترین زبان دنیا نام می ‌برند. اگر شما قصد یادگیری زبان ایتالیایی را دارید باید به خوبی در مورد روش ها و راهکارهای یادگیری این زبان اطلاعات بیشتری کسب کنید. برخی از مهم ‌ترین راهنمایی های ضروری جهت دریافت آموزش آنلاین زبان ایتالیایی را در ادامه معرفی می‌ کنیم.

نحوه یادگیری زبان ایتالیایی: راهنمای گام به گام شما از اصول اولیه تا تسلط

روش های یادگیری زبان ایتالیایی

 از جمله مهمترین اقداماتی که برای یادگیری زبان ایتالیایی باید به آنها دقت داشته باشید عبارت هستند از :

  1. شناخت الفبای ایتالیایی

در قدم اول باید به خوبی الفبای ایتالیایی را یاد بگیرید. اولین قدم به عنوان اولین آجر شناخته می‌ شود. بر همین اساس شما برای ساخت یک بنای مناسب باید آجر اول را در جای مناسب بگذارید. یاد گرفتن حروف ایتالیایی و نحوه تلفظ هر یک از حروف کمک می ‌کند که شما اشتباهات گفتاری تان را در آموزش زبان ایتالیایی اصلاح نمایید. الفبای زبان ایتالیایی دارای ۲۱ حرف است که 5 حرف آن کمتر از زبان انگلیسی می باشد.

جهت یادگرفتن تلفظ هر یک از حروف شما می توانید ویدیو های رایگان که در اینترنت وجود دارد را دانلود کنید. همچنین کتاب ‌های راهنمایی زیادی در زمینه یادگیری زبان ایتالیایی وجود دارند. هر یک از این کتاب ‌ها به عنوان منابع آیلتس جهت آموزش انگلیسی، یکی از مراجع کامل یادگیری زبان ایتالیایی شناخته می شود. به همین دلیل بهتر است که برای یادگیری زبان ایتالیایی تنها به ویدیو های اینترنتی اکتفا نکنید.

 

  1. دسته بندی بندی کردن کلمات

دسته بندی کردن کلمه ها به عنوان یکی دیگر از اقدامات و راهنمایی های مربوط به یادگیری ایتالیایی شناخته می شود. مهمترین اقدامی که شما می توانید برای یادگیری زبان ایتالیایی تجربه نمایید دسته بندی کردن هر یک از کلمه های این زبان می باشد. در حقیقت تمامی کلماتی که در این زمان وجود دارند دارای جنسیت می باشند. بهترین راه جهت عبور از این مرحله این است که شما کلمات مونث و مذکر را در دسته بندی های متفاوت قرار دهید. نکته مهمی که در این بخش باید به آن دقت داشته باشید این است که حافظه تان را باید تقویت کنید. بسیاری از کلمه هایی که در زبان ایتالیایی به کار گرفته می شوند قاعده ثابتی ندارند. به همین دلیل تنها راه آموزش عالی ها به خاطر سپردن کلمات می باشد.

نیما کهندانی مدرس زبان لینگووی

  1. یادگیری زبان ایتالیایی و کلمات جدید

 استقبال کردن از کلمات تازه وارد لغات ایتالیایی به عنوان یکی دیگر از روش های یادگیری زبان ایتالیایی شناخته می شود. ساده ترین اقدامی که شما برای آغاز مکالمه در زبان های متفاوت انجام می دهید این است که از عبارت های معمولی و روزمره استفاده می کنید. عبارت هایی که دارای پیچیدگی زیادی نمی باشند در کمترین بازه زمانی در حافظه شما ثبت می گردند. به همین دلیل اگر شما دایره لغات تان را محدود کنید هرگز فرصتی برای یادگیری عبارت ها و لغات پیچیده نخواهید داشت.

 اگر می‌ خواهید در دوران آموزش زبان ایتالیایی به یک گوینده خوب تبدیل شوید بهتر است که تمامی جمله ها و کلمات را بشناسید. زمان احوالپرسی بهتر است که از کلمه های جایگزین استفاده کنید و شکل جمله تان را تغییر دهید. با استفاده از این روش تمامی کلمه های جدید در ذهن شما ثبت می گردد. ایجاد کردن یک منبع جدید برای کلمات جدید، گزینه مناسبی برای جمع آوری آنها خواهد بود. این اقدام می تواند مانند فرهنگ لغات انگلیسی باشد که تمامی مترادف و متضاد ها را به شما نشان دهد.

بیشتر بخوانید >> تقویت لهجه در زبان انگلیسی

  1. به یک شنونده حرفه ای تبدیل شوید

تبدیل شدن به یک شنونده حرفه‌ ای به عنوان یکی دیگر از روش های یادگیری ایتالیایی شناخته می ‌شود. تقویت کردن مهارت های شنیداری یکی از بهترین مکمل هایی است که برای یادگیری زبان ایتالیایی به شما پیشنهاد می دهیم. برای این کار شما می توانید به دنبال فیلم های ایتالیایی باشید که گویش عامیانه تر و راحت‌ تری دارند. دقت داشته باشید که اگر به فرهنگ مردم ایتالیا و همچنین زندگی روزمره آنها نزدیکتر شوید در کمترین بازه زمانی می توانید برای آموزش زبان ایتالیایی اقدامات لازم را انجام دهید. بهتر است که این مرحله را برای یادگیری زبان ایتالیایی جدی بگیرید. اگر مفهوم دقیق هر یک از جمله های زبان ایتالیایی را به درستی متوجه نمی شوید باید تمرکزتان را روی لحن بیان و روی آوای هر یک از کلمات بگذارید.

 

  1. یادگیری زبان ایتالیایی با نرم افزارهای مخصوص

 استفاده کردن از نرم افزارهای آموزشی زبان ایتالیایی به عنوان یکی دیگر از روش های یادگیری ایتالیایی شناخته می شود. امروزه شبکه های جهانی اینترنت نرم افزار های متفاوتی را برای یادگیری زبان ایتالیایی راه اندازی کرده ‌اند. شما با یک جستجوی ساده می توانید انواع اپلیکیشن ها که مناسب گوشی های متفاوت می باشند را نصب کنید تا سریعتر آموزش زبان ایتالیایی را دریافت نمایید. با توجه به سطح خود می توانید هر یک از مراحل مربوط به آموزش زبان ایتالیایی را بگذارید.

بشتر بخوانید >> 8 پادکست مهم اگر در حال یادگیری ایتالیایی هستید

  1. تمرین کردن زبان ایتالیایی

 تمرین کردن مکالمه ایتالیایی به عنوان یکی دیگر از روش های یادگیری زبان ایتالیایی شناخته می ‌شود. مهم ‌ترین بخش یادگیری زبان ایتالیایی تکرار، تمرین و همچنین استفاده عملی از اطلاعات می باشد. امکان دارد که شروع مکالمه تا حدودی برای شما دشوار باشد. اما باید هر روز یک الی سه دقیقه از تمرین مکالمات خود را ضبط کنید تا بتوانید تجربه بیشتری در زمینه مکالمه زبان ایتالیایی به دست بیاورید. این اقدام را بهتر است یک ماه به صورت مستمر انجام دهید. پس از تمام شدن دوره، اولین صدای ضبط شده تان را با آخرین مکالمه ای که دارید مقایسه کنید. در این صورت سطح پیشرفت تان را به صورت واضح مشاهده خواهید کرد. از طرفی این فرایند تا حدودی می تواند اعتماد به نفس شما را جهت صحبت در مکان‌ هایی که عمومی هستند افزایش دهد.

 

  1. خرید کتاب های آموزشی برای یادگیری زبان ایتالیایی

 یکی دیگر از روش های یادگیری ایتالیایی خرید کتاب های آموزشی استاندارد می باشد. خریداری کتاب آموزشی به شما کمک می کند که تمامی مراحل مربوط به آموزش زبان ایتالیایی را یاد بگیرید. شما می توانید بهترین کتاب های آموزشی که مربوط به زبان ایتالیایی می باشد را بشناسید. یکی از آنها که مناسب سطح تان است را خریداری نمایید. زمان آغاز یادگیری زبان ایتالیایی باید کتاب هایی را انتخاب کنید که آموزش های پایه دارند.

 یکی از کتاب ‌های مناسب را بر اساس پایه یادگیری خود انتخاب نمایید و سپس زبان ایتالیایی تان را تقویت کنید. اگر نمی دانید کدام یک از کتاب ها را خریداری کنید باید با اساتیدی که آموزش زبان ایتالیایی را بر عهده دارند مشورت کنید. آنها می توانند طبق پایه آموزشی که شما دارید بهترین کتاب های آموزشی را برای خرید به شما پیشنهاد دهند. اصول استفاده و خواندن هر یک از کتاب ها را باید یاد بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.